Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | 650 typových projektů rodinných domů www.nasdum.cz
Schiedel, s.r.o.
Komíny
Adresa: Horoušanská 286
250 81, Nehvizdy
Telefon: 326 999 011
E-mail: schiedel@schiedel.cz
www: www.schiedel.cz
Kontaktní osoba:
Ing. Jitka Vondřičková

Telefon: 326 999 052
E-mail: jitka.vondrickova@schiedel.com

Galerie

O společnosti:

Společnost SCHIEDEL, s.r.o. je předním výrobcem komínových systémů na českém trhu s téměř 70ti letou zkušeností v tomto oboru. Komíny nejen vyrábí, ale především vyvíjí a testuje, tak aby splňovaly deklarované vlastnosti. V sortimentu naleznete tradiční betonové komínové systémy pro novostavby i rekonstrukce, nerezové vícevrstvé komíny či materiály pro obnovu stávajících komínů.

Společnost Schiedel byla založena již v roce 1946 senátorem Friedrichem Schiedelem v Erbachu u Ulmu. Výrobna jednotlivých dílů pro komíny se rychle rozrostla do prosperující firmy, která díky vytvoření stavebnicového komínového systému pro odvod spalin určeného pro novostavbu především rodinných domů, zaujala vedoucí pozici v celé Evropě.

Samostatná pobočka Schiedel, s.r.o. v České republice byla založena v roce 1993 v Nehvizdech u Prahy. V současné době má firma čtyři výrobní závody a zaujímá významnou pozici jak v mezinárodními společnostmi Schiedel, tak mezi významnými výrobci stavebních materiálů v České republice. Stoupajícím nárokům na ekologické topení dnes Schiedel vyhovuje v celém rozsahu díky univerzálním komínovým systémům a ukazuje tak nové cesty v oblasti komínové techniky. Pro Schiedel je to důležitý impuls se zaměřením do budoucnosti.

Schiedel UNI ADVANCED

Systém UNI ADVANCED představuje nový vývojový stupeň tradičních třísložkových komínů, vyráběných společností Schiedel. Navazuje na původní komínový systém UNI***PLUS.
Je to třísložkový komínový systém se zadním odvětráním, kdy se v rozích tvárnic nalézají kanálky pro odvod případné vlhkosti z konstrukce komínu. Na rozdíl od původního provedení je však v konstrukci UNI ADVANCED použita nová tenkostěnná keramická vložka 66 cm, vyráběná izostatickým lisováním do forem.

Tyto komínové vložky jsou na první pohled charakteristické svojí povrchovou úpravou profilováním. Vložky jsou rozměrově přesné, mají tenkou stěnu pouze o tloušťce 7 mm a díky tomu jsou v poměru k délce velice lehké. Vložky tak v sobě nejenže slučují všechny dobré vlastnosti prozatím známých materiálů komínů, ale v mnoha směrech představují významný pokrok v oblasti komínových systémů. Spolu s výjimečnou rozměrovou přesností disponují i minimální nasákavostí a odolností vůči teplotním změnám. Jsou také kyselinovzdorné odolávají vůči korozi a navíc se jedná o přírodní ekologický materiál. Mezi přednosti těchto vložek patří vysoká provozní bezpečnost, rychlá a snadná montáž, úspory energie, vysoká životnost a také eliminace hluku. Systém UNI ADVANCED je vhodný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva.

Vlastnosti systému

  • Jednoduché projektování
  • Průměr průduchu 14 až 20 cm
  • Keramický systém odolný vůči vlhkosti
  • Odolný při vyhoření
  • Dvouprůduchové tvárnice pro průměry 14 až 20 cm
  • Tvárnice s víceúčelovou šachtou
  • Variabilní řešení nadstřešní části
  • Široké příslušenství

Systém UNI Advanced najde uplatnění při výstavbě rodinných nebo bytových domů pro odvod spalin od spotřebičů ústředního vytápění a také lokálních spotřebičů na všechny druhy paliv.

*Změna cen vyhrazena. Prodejní ceny budou stanoveny na základě aktuální cenové nabídky.
Uvedené ceny materiálu a realizace jsou bez DPH. Cena projekčních prací jsou vč. DPH.
Projekty rodinných domů
Rodinný dům s bonusem
211 155 190 | info@bonusdum.cz