PROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ S DOTACÍ

Partneři

< Zpět na všechny partnery

Schiedel, s.r.o. Schiedel, s.r.o.

Adresa: Horoušanská 286, 250 81, Nehvizdy
Telefon: +420 326 999 011
Email: schiedel@schiedel.cz
Web: www.schiedel.cz
Kontaktní osoba: recepce
Telefon: +420 326 999 011
Email: schiedel@schiedel.cz

O společnosti


Společnost SCHIEDEL, s.r.o. je předním výrobcem komínových systémů na českém trhu s více než 70ti letou zkušeností v tomto oboru. Komíny nejen vyrábí, ale především vyvíjí a testuje, tak aby splňovaly deklarované vlastnosti. V sortimentu naleznete tradiční betonové komínové systémy pro novostavby i rekonstrukce, nerezové vícevrstvé komíny či materiály pro obnovu stávajících komínů.

Společnost Schiedel byla založena již v roce 1946 senátorem Friedrichem Schiedelem v Erbachu u Ulmu. Výrobna jednotlivých dílů pro komíny se rychle rozrostla do prosperující firmy, která díky vytvoření stavebnicového komínového systému pro odvod spalin určeného pro novostavbu především rodinných domů, zaujala vedoucí pozici v celé Evropě.

Samostatná pobočka Schiedel, s.r.o. v České republice byla založena v roce 1993 v Nehvizdech u Prahy. V současné době má firma tři výrobní závody a zaujímá významnou pozici jak v mezinárodními společnostmi Schiedel, tak mezi významnými výrobci stavebních materiálů v České republice. Stoupajícím nárokům na ekologické topení dnes Schiedel vyhovuje v celém rozsahu díky univerzálním komínovým systémům a ukazuje tak nové cesty v oblasti komínové techniky. Pro Schiedel je to důležitý impuls se zaměřením do budoucnosti.

Schiedel UNI SMART

Systém UNI SMART představuje nový vývojový stupeň tradičních třísložkových komínů, vyráběných společností Schiedel, který je na rozdíl od svých přechůdců naprosto těsný.
Je to třísložkový komínový systém bez zadního odvětrání. Mezerou mezi tepelně izolační vložkou a tvárnicí proudí vzduch pro spalování ke spotřebiči. V systému UNI SMART je použita tenkostěnná keramická vložka 66 cm, vyráběná izostatickým lisováním do forem.

Tyto komínové vložky jsou na první pohled charakteristické svojí povrchovou úpravou profilováním. Vložky jsou rozměrově přesné, mají tenkou stěnu pouze o tloušťce 7 mm a díky tomu jsou v poměru k délce velice lehké. Vložky tak v sobě nejenže slučují všechny dobré vlastnosti prozatím známých materiálů komínů, ale v mnoha směrech představují významný pokrok v oblasti komínových systémů. Spolu s výjimečnou rozměrovou přesností disponují i minimální nasákavostí a odolností vůči teplotním změnám. Jsou také kyselinovzdorné odolávají vůči korozi a navíc se jedná o přírodní ekologický materiál. Mezi přednosti těchto vložek patří vysoká provozní bezpečnost, rychlá a snadná montáž, úspory energie, vysoká životnost a také eliminace hluku. Systém UNI SMART je vhodný pro všechna paliva až do teploty spalin 400°C. Umožňuje provoz krbů nezávislých na vzduchu v místnosti.

Vlastnosti systému

  • Jednoduché projektování
  • Průměr průduchu 16 až 18 cm
  • Keramický systém odolný vůči vlhkosti
  • Odolný při vyhoření
  • Variabilní řešení nadstřešní části
  • Přívod vzduchu mezerou mezi tvárnicí a tepelně izolovanou vložkou

Systém UNI SMART najde uplatnění při výstavbě rodinných nebo bytových domů pro odvod spalin od spotřebičů ústředního vytápění a také lokálních spotřebičů na všechny druhy paliv.

Fotogalerie


           

Fotogalerie

Copyright © 2016-2022 Architektonická kancelář Křivka s.r.o.