PROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ S DOTACÍ

Rádce

< Zpět na všechny rady

Proč je dobré mít v rodinném domě řízené větrání

Stavíme, neboť normy od nás požadují, a také my chceme kvůli úsporám postavit co nejtěsnější stavby. Ale zapomínáme větrat. Nebo se spoléháme na přirozené větrání okny.

My ale nevíme přesně kdy okno otevřít, jak dlouho má být otevřené a samozřejmě nevíme, kdy ho zavřít. Nemáme v sobě měřič CO₂*, který by nás upozornil na znehodnocený vzduch. Následkem nedostatečného větrání např. v ložnici můžeme pociťovat malátnost, nevyspalost a teda nedostatečnou regeneraci organismu spánkem …

Dalším problémem je vlhkost. Těsná stavba, dokonalá parozábrana, zavřená okna, a přitom každý z nás vyprodukuje denně v domácnosti až 12 – 15 litrů vlhkosti svojí přirozenou činností (sprchování, mytí, pocení, vaření, praní, sušení), to vše může způsobit vlhnutí stěn a následnou tvorbu plísní v novostavbách a nejenom v nich.

Větrání s rekuperací Schiedel KombiAir vám nabízí:

  • Komfort (automatický provoz bez zásahu uživatele)
  • Intenzitu větrání dle potřeby
  • Eliminaci zvýšeného obsahu CO₂*
  • Čistotu vzduchu (alergie, kvalita venkovního vzduchu)
  • Snížení hlučnosti z venkovního prostředí
  • Úspora energie na vytápění

*CO₂ – Oxid uhličitý je atmosférický plyn tvořený dvěma atomy kyslíku a jedním atomem uhlíku. Jeho chemický vzorec je CO₂. Je bezbarvý, nehořlavý, málo reaktivní, těžší než vzduch. Vzniká jako produkt biologických procesů, například dýchání a kvašení a jako produkt hoření sloučenin uhlíku ve vzduchu.
Jinými slovy, pokud je moc, tak jste malátní, nejste odpočinutí, máte pocit jako byste vůbec nespali. Přitom stačí vyvětrat. Ale vstanete v noci, abyste otevřeli okno? Když se vám nechce? Nevstanete.

Video s ukázkou řešení Schiedel KombiAir:

V nározném video níže je představeno a podrobně vysvětleno možné řešení umístění rekuperace KombiAir v modelovém dvoupodlažním rodinném domě.

Copyright © 2016-2022 Architektonická kancelář Křivka s.r.o.